Архив за месяц: Ноябрь 2017

Ольвія у Вікіпедії

Я не є прихильником  Вікіпедії, але сьогодні  випадково потрапив на статтю ОЛЬВІЯ (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B2%D1%96%D1%8F). На мій погляд,  зміст цієї  статті можливо охарактерзувати тільки  як  СУЦІЛЬНА МАЯЧНЯ!  Невже це комусь потрібно?

 

«Суспільства давньої, середньовічної і ранньомодерної доби та їх цивілізаційна спадщина»

Щиро вдячний  завідуючому кафедрою  історії стародавнього світу та середніх віків КНУ імені Тараса Шевченка д.і.н., проф. Віктору Володимировичу Ставнюку за запрошення до участі у конференції «Суспільства давньої, середньовічної і ранньомодерної  доби  та їх цивілізаційна спадщина». Тема мого наукового докладу: «ПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ ОЛЬВІЇ ПОНТІЙСЬКОЇ  II СТ. ДО Н.Е.  В СВІТЛІ ВІДНОВЛЕНОГО ЛІТОЧИСЛЕННЯ».

Відновлення літочислення  Ольвії Понтійської  IVI ст. до н.е.  дозволило суттєво уточнити датування великої групи епіграфічних пам’яток.  Це відкриває перспективи перегляду соціально-політичної історії, зокрема, II ст. до н.е.  з единих хронологічних  позицій. Державні акти Ольвії  II ст. до н.е. не відомі. Декрет на честь Нікерата Папієва   датується ранньоримським часом, декрет на честь Стефана Олександрова, смірнійця відноситься до  часів  Мітрідата VI ЕвпатораУ першої чверті II ст. до н.е. видана група приватних посвят на граніті.  У другій чверті століття  Посідеєм Діонісіївим видано стіно будівний напис, який інтерпретується як захід по укріпленню оборони міста від Скілура.  Інші написи II ст. до н.е. не відомі. Чотири  посвяти Посідея Посідеїва  з Неполя Скіфського  та одна з Ольвії датуються рубежом III-II ст. до н.е. Відповідно, Посідей не був радником Скілура.  Традиційна інтерпретація монетних скорочень ΒΣΕ, ΒΑΕΙΡΗ (з варіантами) кінця III–першої половини II ст. до н.е. іменами варварських царів не є обґрунтованою.